Later with Jools Holland
Kırkıncı sezon finali gerçekleşti.
1992'den beri tüm yıldızlar önce onun sahnesinden geçiyor. Jools Holland programının 41. sezonuyla yakında e2'de olacak.
BBC'nin efsaneleşmiş müzik programı Later with Jools Holland'da, dünyanın en ünlü müzisyenleriyle, keşfedilmeyi bekleyen birbirinden sıkı yeni gruplar aynı sahnede buluşuyor. BBC ekranlarında yayınlanan The Late Show'un içinden çıkarak 1992 yılından itibaren bağımsız bir programa dönüşen Later with Jools Holland'a sadece bir televizyon efsanesi demek yetersiz kalır. Later with Jools Holland, konuk sanatçıların sahne performanslarının uzun süre konuşulduğu, programda icra edilen şarkıların kayıtlarının daha sonra albümlere aktarıldığı bir müzik hareketi aynı zamanda. Bugüne kadar Metallica'dan Amy Winehouse'a, Radiohead'den Franz Ferdinand'a kadar onlarca şarkıcı ve grup, Jools Holland’ın sahnesinden geçti.

Jools Holland, kendisini ülkesindeki diğer milli hazinelere benzetiyor. Nasıl Tower of London İngiltere’nin sembolüyse, Holland da müzik dünyasının vazgeçilmez bir sembolü. Ünlü sanatçı şov dünyasında yıllardır ilmek ilmek ördüğü bağlantılarının semeresini yeni sezonda da toplamayı sürdürecek. Snow Petrol, Kasabian, The Horrors, Coldplay gibi 2000’li yıllarda parlamış İngiliz grupların yanı sıra, Peter Gabriel, Lou Reed, Metallica, Pete Townsend, Tony Bennett, PJ Harvey, Björk ve Red Hot Chili Peppers gibi efsane isimler de programın 39. sezon bölümlerine konuk olacaklar. Ayrıca Laura Marling, Lana Del Rey, The Civil Wars ve Florence + The Machine gibi eleştirmenlerin son dönemlerdeki gözde isimleri de programda canlı performanslarını sergileyecekler.