Shameless
Bölüm Özetleri

12. Bölüm - Lazarus - 07/04/2014
Frank'in yaşadığı geçici hafıza kaybı ortadan kaybolur. Fakat bu sırada evlat edinme işlemleri için heyecanlanan Sheila ve Sammy arasındaki gerilim iyice şiddetlenir. Sheila artık Sammy ve oğlunu evinde istememktedir. Carl'ın ona aşık olmasından endişelenen Bonnie onu terk eder. Mickey gün boyunca yataktan çıkmayan Ian için endişelenir. Lip, Amanda'nın yurt arkadaşlarının düzenlediği partiye gider. Fiona ise hapishanede zor günler geçirmektedir.
11. Bölüm - Emily - 31/03/2014
Fiona bir hapishaneye nakledilirken, kendi ailesinin bütün yükünü omuzunda taşıyan Lip, Amanda’nın ailesini yemekte ağırlar. Ian’ın, Mickey’nin oğlunun vaftiz törenine gitmesi ortalığı karıştırır. Debbie okulda bir çocukla yakınlaşır. Ağır bir ameliyat atlatan Frank, pek de kendine gelebilmiş değildir.
10. Bölüm - Liver, I Hardly Know Her - 24/03/2014
Fiona'nın şartlı tahliye kurallarını yıkıp ortalıktan kaybolması bütün aileyi tedirgin eder. Lip, Ian ve Debbie, Fiona'yı bulmak için harekete geçerken Car ve Bonnie daha da yakınlaşır. Durumu iyice kötüye giden Frank için Samantha ve Sheila sıra dışı bir çözüme başvururlar.
9. Bölüm - The Legend of Bonnie and Carl - 17/03/2014
Carl, cezalıyken tanıştığı bir kızla yakınlaşır. Lip ve Amanda arasındaki ilişki farklı bir hal alır. Sheila kafasında büyük planlarla geri döner. Fiona iş bulmaya çalışırken Ian ve Mickey birlikte daha fazla zaman geçirmeye başlarlar.
8. Bölüm - Hope Springs Paternal - 10/03/2014
Şartlı tahliye memurunu karşılamaya hazırlanan Fiona’nın bazı öteberilerini evden çıkarması gerekmektedir. Bu arada Ian, Mickey’nin evinden kovulur.
7. Bölüm - A Jailbird, Invalid, Martyr, Cutter, Retard and Parasitic Twin - 03/03/2014
Gallagherlar Fiona’nın hapisten çıkmasının ardından değişen bazı dinamiklerle başa çıkmaya çalışırlar. Fiona mahkeme emri nedeniyle ev hapsindedir; Frank ise hastalığı nedeniyle bir şey yapamayacak haldedir. Böylelikle Gallagherlar’ı kollamak Lip’e kalır.
6. Bölüm - Iron City - 24/02/2014
Liam'ın başına gelen olay yüzünden hapishaneye gönderilen Fiona'ya yardım etmek için Veronica ve Kevin canla başla çalışırken Lip, olanlardan dolayı hala Fiona'yı suçlamaktadır. Samantha, Frank'in bakımını üstlenir.
5. Bölüm - There's the Rub - 17/02/2014
Robbie’yle motelde buluşan Fiona aralarındaki her şeyin bittiğini söyler. Bu sırada üniversitedeki Lip’i bulan iki asker ona Ian’ın fotoğrafını gösterip, tanıyıp tabımadığını sorarlar. Kevin ve Mickey, barın üstündeki işletmelerini nihayet açar. Kırık bacağı için alacağı tazminatın bir yıl sonra eline geçeceğini öğrenen Frank çıldırır.
4. Bölüm - Strangers on a Train - 17/02/2014
Frank yaptırmak istediği organ naklinin 150 bin dolara mal olacağını öğrenince gereken parayı bulmanın yollarını aramaya başlar. Çeşitli talihsizlikler nedeniyle sınavına geç kalan Lip, kampüste sinir krizi geçirir. Karısının yeterince para kazanmadığını düşünen Mickey, genelevledeki diğer çalışanları da toplayarak grev yapmaya karar verir. Fiona ise Robbie’yle arasındaki çekime karşı koymak için mücadele vermektedir.
3. Bölüm - Like Father, Like Daughter - 03/02/2014
Fiona, Mike'ın ailesine yemeğe gider ve serseri ağabeyi Robbie ile tanışır. Sheila aşk hayatını hareketlendirmek için bir randevu sitesine kayıt olur. Carl, para kazanmak umuduyla mahalledeki köpekleri toplamaya başlar. Frank , en büyük kızı Samantha'nın peşine düşer.
2. Bölüm - My Oldest Daughter - 27/01/2014
Fiona nihayet fakirlik sınırının üstünde bir hayat yaşamanın keyfine varır. Sağlık sifortası sayesinde kardeşlerini doktor kontrolüne götürürdükten sonra büyük bir müşteriyle görüşmeye gider. Donüş yolunda bir şöförün saldırısına maruz kalır ama olanlar konusunda yalan söyler. Bu sırada Carl, babasına yardım etmenin bir yolunu bulma konusunda ısrarlıdır.
1. Bölüm - Simple Pleasures - 20/01/2014
Frank’in yeniden ortaya çıkışı Gallagherlarda şok etkisi yaratır. Lip Chicago Üniversitesi’ne başvurur. Bir yandan çalışıp bir yandan okuyacak ve bir yurtta kalacaktır. Bu arada Ian ortadan kaybolur. Fiona ve Carl ise babaları yüzünden tartışır.